Párizs Európa talán legizgalmasabb fővárosa. A művészek Mekkája, tudósok és értelmiségiek szellemi központja.
Párizsnak vannak lélegzetelállító, szinte gigantikus szépségei, de vannak meghitt utcácskák, rejtett kincsek, terek. Ha nyitott szemmel járunk akkor ezekre is hamar rábukkanunk.
»Párizs, szeretlek!
Huszonkét rendező, tizennyolc rövid történet, és egy egész estés szerelmi vallomás a fények és a szerelem városáról, Párizsról...
»Párosban Párizsban
Az Eiffel-torony tövében felforrósodik a hangulat, amikor a minden lében kanál ikerlányok, Mel és Ally huncut szemét Párizsra vetette...
» Bővebben
Francia himnusz
A francia nemzeti himnuszt (La Marseillaise) nevével ellentétben nem Marseille-ben, hanem Strasbourgban írták, mégpedig egy francia műszaki tiszt, Claude Joseph Rouget de Lisle (1760–1836) kapitány szerezte az 1792. április 24-i forradalmi események hevében.
Rouget de Lisle kapitány az Ausztriának küldött hadüzenet napján rendezett találkozón vett részt, és elhatározta, hogy indulót ír a frontra induló katonák számára. Ez eredetileg a francia Rajnai Hadsereg indulója volt „Harci dal a rajnai hadsereg számára” címmel. A dal csakhamar népszerű lett az egész országban. Ebben nagy része volt egy montpellier-i diáknak, Francois Mireur-nek. Mireur a Párizsba induló 500 Marseille-i önkéntes tiszteletére rendezett ünnepség végén énekelte el a dalt saját partitúrájából. A dal csakhamar meghódította a fővárost is, ott már a „Marseille-i önkéntesek indulója”, röviden „La Marseillaise”-ként vált ismertté. 1795. július 14-én lett Franciaország nemzeti himnusza. Zenekari változatát Hector Berlioz írta 1830-ban.
Magyar nyelvre Verseghy Ferenc fordította le elsőként 1794-ben.
A második magyar változatot Jankovich Ferenc írta.